2 marca 2024
Breaking News

Jak dobrać bieliznę sportową?

Uprawianie sportu stało się coraz bardziej powszechne. Chcąc jednak, aby było to przyjemne trzeba umiejętnie dobrać akcesoria, niezbędne do aktywności fizycznej. Odpowiednia bielizna w sklepach internetowych występuje w różnych modelach, ale trzeba wiedzieć, jak wybrać odpowiedni produkt dla siebie.

Jaki sklep internetowy z bielizną wybrać?Czym różni się klasyczna bielizna od sportowej?

Pomimo, że coraz większe rzesze osób regularnie uprawiają sport, nie każdy jest do tego odpowiednio przygotowany. Chcąc, aby ulubione aktywności ruchowe faktycznie były przyjemne i zdrowe, warto wcześniej zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria niezbędne do danej dyscypliny sportowej. Niektóre części garderoby, takie jak bielizna będą w większości przypadków uniwersalne. Zwykłą bieliznę w sklepie internetowym można dostać bardzo łatwo, jednak w przypadku slipów, bokserek czy podkoszulek do uprawiania sportu, warto szukać jej w sklepach specjalistycznych lub takich, które mają w swojej ofercie bieliznę dedykowaną sportowcom. Jest to bardzo ważne, gdyż używanie klasycznej bielizny na przykład do biegania, może je bardzo uprzykrzyć.

Klasyczna bielizna diametralnie różni się od sportowej. Różnice polegają na dwóch, zasadniczych kwestiach. Przede wszystkim inny jest materiał wykonania, ale w przypadku zaawansowanej odzieży, dedykowanej konkretnym sportom, również krój powinien być prawidłowo dopasowany do ruchów charakterystycznych dla danego sportu. Do produkcji zwykłej bielizny przeważnie używa się bawełny. Niestety nie jest to optymalne rozwiązanie, jeśli chodzi o odzież sportową. Wiąże się to z kilkoma, bardzo ważnymi faktami. Przede wszystkim materiał wykonany z samej bawełny nie przylega odpowiednio do ciała, co jest na dłuższą metę niekorzystne. Bielizna sportowa powinna zawierać domieszki elastycznych, syntetycznych tkanin, które sprawiają, że dana część bielizny idealnie przylega do skóry. Zapobiega to powstawaniu otarć oraz umożliwia optymalne odprowadzanie wilgoci. Wilgoć jest również odprowadzana przez to, że sam materiał nie chłonie wody, tak jak robi to tkanina bawełniana, a czas odparowywania jest o wiele krótszy. W praktyce sprawia to, że bielizna sportowa nie nasiąka potem. Ma to bardzo duże znaczenie, zwłaszcza dla newralgicznych części ciała, takich jak pachwiny czy pachy, na których często pojawiają się otarcia. Sportowa bielizna w sklepach internetowych jest dokładnie opisana, a podczas analizowania opisu produktu warto zwrócić uwagę z jakich tkanin została uszyta.

Ciekawym zagadnieniem w przypadku bielizny sportowej są również nowe technologie. Coraz więcej producentów podczas produkcji tkanin dedykowanej odzieży sportowej dodaje jony srebra. Mają one na celu dezynfekowanie powierzchni odzieży, co uniemożliwia namnażanie się bakterii, dla których wilgotne i ciepłe środowisko, takie jak występuje na bieliźnie w czasie uprawiania sportu byłoby idealne. Taka technologia sprawia, że produkty wykonane w ten sposób o wiele łatwiej zachować w należytej czystości.

Jaki rozmiar bielizny wybrać?

Bielizna sklep internetowy powinna występować w jak największej ilości rozmiarów. Odpowiednie dopasowanie bielizny do ciała jest kluczowe do tego, aby nie krępowała ona ruchów, a jednocześnie nie powodowała otarć. Dlatego też warto dokładnie sprawdzić wymiary swojego ciała, a w czasie zakupów dopasować do nich rozmiar na podstawie tabeli rozmiarów, która powinna znajdować się w każdym sklepie internetowym. Dobranie rozmiaru może być niekiedy problematyczne z tego względu, że bielizna sportowa jest szyta z materiałów, które mają dobrze opinać ciało. Siłą rzeczy, trzeba wtedy brać pod uwagę to, że taka bielizna jest obcisła. Trzeba to uwzględnić wybierając odpowiedni rozmiar dla siebie.

Poza samymi wymiarami, trzeba również wziąć pod uwagę to, że każdy producent używa różnych krojów. W przypadku sportowców, przeważnie używa się kroju slim fit, co oznacza, że podkoszulka jest szersza w plecach, ze względu na konieczność uwzględnienia rozbudowanych mięśni, natomiast talia jest zwężona. Taka podkoszulka idealnie układa się na smukłej sylwetce, jednak osoby, które mają nieco większą tuszę, powinny raczej zdecydować się na klasyczny krój, który uwzględni większy obwód talii.

Biustonosze dla aktywnych kobiet

Biorąc pod uwagę to, że coraz więcej kobiet regularnie uprawia sport, producenci wyszli im naprzeciw oferując specjalne biustonosze. Bielizna w sklepach internetowych dla kobiet przeważnie występuje w klasycznych wersjach, jednak specjalistyczne sklepy oraz te, które mają nieco bardziej rozbudowaną ofertę, zapewniają kobietom szeroki wybór biustonoszy, które idealnie podtrzymują biust. Jest to rozwiązanie bardzo polecane przez brafitterki, czyli specjalistki od dopasowywania biustonoszy. Zakupienie sportowego stanika niweluje wszelkie niekorzystne odczucia związane na przykład z dynamicznym poruszaniem się. Wszystkie kobiety, a szczególnie te, które mają obfite biusty powinny wziąć taką opcję pod uwagę, gdyż jest to kwestia nie tylko wygody, ale również zdrowia. Przed rozpoczęciem przeglądania ofert sklepów internetowych z takimi stanikami, koniecznie trzeba zanotować swoje wymiary.