20 kwietnia 2024
Breaking News

Jak wybrać najlepsze filtry UV

Jak wybrać najlepsze filtry UV

Jak wybrać najlepsze filtry UV – najważniejsze wskazówki i porady: filtry UV są jedną z podstawowych rzeczy, szczególnie wiosną i latem. Kiedy upał leje się z nieba, musimy sięgnąć po odpowiedni makijaż ciała. Kosmetyki do ciała, które chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV są bardzo potrzebne. Filtry UV to bardzo szeroka kategoria kosmetyków do ciała. Różnią się nie tylko zakresem oferowanej ochrony, ale mogą też różnić się typem.

Obecnie na rynku możemy znaleźć filtry chemiczne, filtry hybrydowe czy też filtry mineralne. Oto obszerny przewodnik po filtrach UV. Czytaj dalej, a wybór najlepszego kremu przeciwsłonecznego UV na przyszłość nie będzie problemem. Kiedy temperatura na zewnątrz sięga 25+ stopni, a słońce mocno świeci, wyjście na zewnątrz bez odpowiedniej ochrony skóry może być straszne. Wybór kosmetyków, które są odpowiednie dla organizmu przed promieniowaniem UV, jest bardzo potrzebny, jeśli chcemy, aby nasza skóra była gładka iw pełni zdrowa. W Azji, nawet w pochmurne dni, kobiety nie wychodzą bez odpowiedniego kremu do ochrony skóry, ponieważ zdają sobie sprawę, jak ważna jest ochrona skóry.

Ale jak wybrać najlepszy filtr UV?

Przy tak wielu tego typu kosmetykach do ciała dostępnych obecnie na rynku, nic dziwnego, że niektórzy ludzie mają problem ze znalezieniem odpowiedniego produktu, który w pełni zaspokoi ich potrzeby i oczekiwania. Podstawowe pytania, które powinieneś znać, brzmią następująco: Decyzja o wyborze filtra UV powinna uwzględniać przede wszystkim rodzaj promieniowania, przed jakim nas chroni.

Jak się okazuje, naukowcy stworzyli trzy podstawowe kategorie promieniowania słonecznego. Są to promienie UVB, UVA i UVC. Te pierwsze charakteryzują się tym, że docierają do skóry właściwej. Promienie UVB przyczyniają się do oparzeń słonecznych. Ponadto powodują poważne uszkodzenia naskórka i komórek, białek komórkowych i DNA. Regularna ekspozycja na takie promienie może również prowadzić do znacznego przyspieszenia procesu starzenia się skóry. Co gorsza, przyczyniają się również do rozwoju nowotworów, a nawet zwyrodnienia siatkówki i rogówki oka.

Z kolei promienie UVA mogą wnikać w ludzką skórę znacznie głębiej, bo w niektórych przypadkach docierają nawet do tkanki podskórnej. W bardzo krótkim czasie powodują uszkodzenia włókien elastyny ​​i kolagenu. Podobnie jak promienie UVB, zwiększają prawdopodobieństwo zachorowania na raka. Promienie UVC są zdecydowanie najbardziej niebezpiecznymi promieniami, ale nie musisz się nimi martwić, ponieważ naturalna warstwa ozonowa naszej planety chroni nas przed takim promieniowaniem.

Podstawowe rodzaje filtrów UV

Podstawowym typem filtrów UV są filtry chemiczne. Powodują, że całe promieniowanie jest przez nie pochłaniane. Trzeba jednak mieć świadomość, że stosowanie filtrów mineralnych i chemicznych może być dla niektórych osób irytujące. Specjaliści zalecają, aby osoby ze skórą wrażliwą i skłonną do alergii wybierały specjalne kremy z filtrami mineralnymi, takimi jak dwutlenek tytanu czy dwutlenek cynku. Odbijają i rozpraszają promienie słoneczne. Informację o tym, jakie filtry znajdują się w danym produkcie kosmetycznym, łatwo znajdziesz na opakowaniu.

Który krem ​​z filtrem UV jest najlepszy dla dzieci?

Jak wybrać najlepsze filtry UV
Jak wybrać najlepsze filtry UV

Jeśli chcemy chronić nasze dziecko przed promieniowaniem UV, z pewnością powinniśmy zdecydować się na zakup kremów do twarzy, które zawierają filtry mineralne. Dzieje się tak dlatego, że takie kosmetyki do ciała zawierają sproszkowane minerały, takie jak dwutlenek tytanu czy tlenek cynku, które tworzą na skórze specjalną barierę odbijającą wszystkie docierające do niej promienie słoneczne. Kolejną cechą filtrów mineralnych jest to, że nie wnikają one w skórę, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne dla małych dzieci. Można je stosować nawet w pierwszych dniach życia dziecka.

Kupując krem ​​z filtrami UV, należy zwrócić szczególną uwagę na skład produktu. Im bardziej naturalne, tym lepiej. Należy również pamiętać o stosowaniu kremów chroniących przed promieniowaniem UVB i UVA. Tylko w ten sposób zastosowane kosmetyki do ciała mogą przynieść pożądany efekt.

Z kolei kremy ze specjalnymi filtrami chemicznymi mogą być z powodzeniem stosowane u starszych dzieci, ponieważ wnikają w głąb skóry i pochłaniają wszystkie promienie słoneczne. Na opakowaniu każdego kremu bez problemu znajdziemy informację o grupie wiekowej, dla której produkt jest przeznaczony. Bardzo ważne jest, aby zapoznać się z zaleceniami podanymi przez producenta na opakowaniu, ponieważ dzięki temu możemy być w 100% pewni, że nasze dzieci nie będą miały żadnych niepożądanych reakcji po zastosowaniu tego kremu, a ich skóra będzie odpowiednio chroniona, chroniona przed słońcem.