21 czerwca 2024
Breaking News

Pomysły na spędzenie wieczoru kawalerskiego

Pomysły na spędzenie wieczoru kawalerskiego

Wieczór kawalerski tradycyjnie organizujemy na kilka dni, czasem tygodni przed ślubem. Jest to tak zwany ostatni wieczór spędzony w gronie przyjaciół, na typowo “męskich” zajęciach. Niemniej jednak bardzo często mamy problem z tym, jak w ogóle zorganizować wieczór kawalerski i gdzie go spędzić. Podpowiadamy kilka sposobów na spędzenie przyjemnego czasu w gronie znajomych.

Jak wybrać miejsce na wieczór kawalerski?

Zanim przejdziemy do konkretnych pomysłów na spędzenie wieczoru kawalerskiego, zastanówmy się, jak w ogóle wybrać idealne miejsce. Otóż przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę preferencje pana młodego. Ostatecznie to jego impreza, organizowana na jego cześć i z jego przyczyny. Co więcej, skonsultujmy się również z potencjalnymi uczestnikami wydarzenia. Oni również powinni wypowiedzieć się, jak chcą spędzić czas. Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ trudno wymagać od introwertyka chęci spędzenia wieczoru kawalerskiego w głośnym, zatłoczonym klubie. Zaś imprezowicza nie zaciągniemy na kameralną domówkę. Weźmy pod uwagę również fundusze, którymi dysponujemy. Impreza w klubie z pewnością będzie kosztować mniej, niż wyjazd na przykład nad morze. Zastanówmy się również nad tym, jakie mamy możliwości organizacyjne wyjazdu. Jeśli w szczycie sezonu chcemy zarezerwować miejsce w nadmorskim hotelu, to na kilka dni przed imprezą może być to po prostu niemożliwe. 

Klub – ostatnia deska ratunku?

Niektórzy twierdzą, że wieczór kawalerski w klubie to ostatnia deska ratunku, jeśli nie wiemy, gdzie spędzić czas. Czy aby na pewno? Wyjście do klubu na imprezę wcale nie musi być nudne. Jeśli lubimy tego typu wydarzenia, to z pewnością będziemy się dobrze bawić. Niektóre kluby przygotowały specjalną ofertę na wieczór kawalerski. Oferują wynajem prywatnej sali, alkohol z wyższej półki, a także pokazy taneczne. Oczywiście za tego typu ofertę musimy zapłacić znacznie więcej, niż za tradycyjną imprezę. Niemniej jednak tego typu propozycje przełamują stereotyp imprezy klubowej jako nudnej i oklepanej. Co więcej, jest ona doskonałym rozwiązaniem, jeśli nie możemy pozwolić sobie na dłuższy wyjazd. Dotyczy to w szczególności osób zapracowanych, a także tych, którzy mają dzieci. Niemniej jednak zanim udamy się na imprezę, warto zapewnić sobie jakieś dodatkowe atrakcje. Możemy na przykład udać się na mecz piłki nożnej lub siatkówki. Doskonałą rozrywką będą również gokarty oraz paintball. 

Wyjazd na weekend

Pomysły na spędzenie wieczoru kawalerskiegoWielu panów decyduje się na wyjazd organizowany w ramach wieczoru kawalerskiego. Ze względu na obowiązki zawodowe, zwykle odbywa się on w czasie weekendu. Wyjeżdżamy w piątek albo w sobotę rano, wracamy zaś w niedzielę. Możemy w ramach wyjazdu wynająć domek w górach lub nad morzem czy nad jeziorem. Atrakcją jest oczywiście sama okolica i jej uroki. Możemy pochodzić po górach, wykąpać się w morzu lub wybrać się na żagle. Pomysłów na spędzenie czasu jest bardzo wiele. Wieczorem możemy oczywiście wybrać się na imprezę bądź urządzić ją w domowym zaciszu. Wyjazd weekendowy jest nieco droższy, niż tradycyjna impreza w klubie. Niemniej jednak powinniśmy się na niego zdecydować, jeśli nie lubimy imprezować w zatłoczonych barach. Mężczyźni coraz częściej decydują się również na weekend w spa. Jest to doskonała propozycja dla panów, którzy dbają o swój wygląd i chcą go nieco poprawić przed ślubem. Ośrodki wypoczynkowe również przygotowały specjalne oferty na wieczór kawalerski, dlatego z pewnością nie będziemy się w nich nudzić.

Wyjazd zagraniczny

Obecnie w modzie są również wyjazdy zagraniczne organizowane w ramach wieczoru kawalerskiego. Zwykle trwają one nieco dłużej, niż 2 dni, chyba że wybieramy się na przykład do blisko położonych Czech. Dlaczego wyjazdy zagraniczne są tak popularne? Powodem jest fakt, iż mężczyźni mają możliwość spędzenia dłuższego okresu czasu w swoim gronie. Mogą swobodnie odpoczywać, zwiedzać zabytki, chodzić na piwo czy oglądać mecze. Wyjazd zagraniczny należy do najdroższych sposobów na spędzenie wieczoru kawalerskiego. Kosztuje minimum 1000 zł. Co więcej, jego zorganizowanie jest nieco problematyczne. Wszyscy uczestnicy muszą dysponować wolnym czasem w okresie wyjazdu, który trwa od 4. dni do tygodnia.

Kameralna domówka

Nie wszyscy mężczyźni mają ochotę na tradycyjny wieczór kawalerski. Niemniej jednak pomyślmy przynajmniej o jakiejś małej imprezie, w domowym zaciszu. Możemy na przykład zorganizować domówkę dla najbliższych kumpli. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli dysponujemy wolnym mieszkaniem na jedną noc. Jeśli nie, możemy spokojnie wynająć na przykład pokój w hotelu. Na domówce możemy grać w gry, oglądać filmy bądź rozmawiać do białego rana. Pamiętajmy, że domówka jest w zasadzie najtańszym sposobem na spędzenie wieczoru kawalerskiego. Płacimy jedynie za alkohol i przekąski. Dlatego też jest ona idealnym rozwiązaniem, gdy nie posiadamy zbyt dużego budżetu na organizację imprezy. Wbrew pozorom nawet na małej domówce, spędzonej w gronie najbliższych przyjaciół, też możemy bawić się wspaniale i wspominać ten dzień do końca życia.