2 marca 2024
Breaking News

Poprawianie wyglądu ust

Poprawianie wyglądu ust

Poprawianie wyglądu ust: usta to symbol kobiecości. Panie dbają o usta, chcą, aby zawsze wyglądały ponętnie,  miały piękny kształt i dodawały zmysłowości. Niestety, natura nie dla wszystkich pań była tak hojna  i część przedstawicielek płci pięknej jest niezadowolona z wyglądu swoich ust. Kobiety są w stanie dla urody znieść wiele zabiegów, toteż coraz częściej korzystają z dobrodziejstw medycyny estetycznej w dziedzinie modelowania ust.

Modelowanie ust – popularny zabieg na twarzy

klinika estetyki Warszawa
klinika estetyki Warszawa

Kobiety mają ogromne kompleksy, jeżeli chodzi o wygląd twarzy. Za defekt uznają wiele naturalnych zmian, np.: zmarszczki, czy opadnięte kąciki ust. Niestety, kosmetyki nie zawsze pomagają w pozbyciu się lub skutecznemu tuszowaniu problemy i trzeba się udać do kliniki medycyny estetycznej. Problemów z ustami jest dużo – przesuszenie, pękanie, asymetryczny kształt, za szerokie/za wąskie usta, opadnięte kąciki ustny, blady kolor, ślady po opryszczce, itp. Problemy z ustami potrafią odebrać pewność siebie i wprowadzić człowieka w gorszy nastrój. Na szczęście, kliniki medycyny estetycznej mają bogatą ofertę zabiegów określanych jako modelowanie ust i poprawiających  wygląd warg.

Kwas hialuronowy – dobroczyńca kobiet

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w skórze i przyczynia się do zachowania jej elastyczności. Szkodliwe warunki zewnętrzne i proces starzenia sprawiają, że skóra traci jędrność  i pojawiają się zmarszczek. Skóra warg nie ma gruczołów łojowych, potowych i włosów, co oznacza, że  brakuje jej ochrony lipidowej i narażona jest na przyspieszony proces wysychania. Kwas hialuronowy to dobry sposób na wygładzenie drobnych zmarszczek, podniesienie kącików ust oraz ich nawilżenie – czyli na modelowanie ust. Omawiany kwas wypełnia usta i poprawia ich wygląd. Zaletą użycia kwasu hialuronowego jest brak skutków w postaci  alergicznej, ponieważ jest to substancja będąca organizmie naturalnie. Jedną z właściwości kwasu hialuronowego jest zdolność zatrzymywania wody, co powoduje ujędrnienie i nawilżenie skóry ust.  Na ten sposób modelowania ust nie mogą zdecydować się osoby, które przyjmują leki przeciwzakrzepowe, przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz kobiety zmagające się z trądzikiem i opryszczką. Wypełnianie ust kwasem nie jest stosowane w przypadku osób niepełnoletnich.

Osocze  na ponętne usta

Zabiegi z wykorzystaniem osocza są coraz popularniejsze w medycynie estetycznej. Najważniejsze jest zadbanie o wysoką jakość osocza, bo tylko to daje pewność, że zabieg modelowania ust będzie przeprowadzony perfekcyjnie – https://m-estetica.pl/zabieg/chirurgiczna-korekta-uszu. Krew pobiera się od pacjentki, a następnie odwirowuje w specjalnym urządzeniu, np.: w wirówkach.  Uzyskiwane w ten sposób osocze jest najlepszej jakości. Zabieg pomaga w pozbyciu się zmarszczek i poprawia wygląd ust, które stają się lepiej nawilżone i pełniejsze. Jest to bezpieczna procedura, a efekty są w pełni naturalne. Wykorzystanie osocza do modelowania ust, jest znakomitą alternatywą dla toksyny botulinowej. Zabieg można wykonać bez względu na wiek pacjentki, pod warunkiem, że jest pełnoletnia. Często decydują się na niego kobiety mające problem z wysuszonymi ustami po lecie. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, ale musi być wykonany bardzo szybko, aby osocze nie utraciło swoich dobroczynnych właściwości. 

Modelowanie ust tłuszczem z ciała pacjentki

Poprawianie wyglądu ust
Poprawianie wyglądu ust

Wykorzystanie tłuszczu pacjentki do modelowania ust to poważniejszy zabieg, całkowicie bezpieczny, bo wykonany z użyciem bezpiecznego „materiału”, jakim jest tłuszcz pacjentki. Alergia jest wykluczona. Wskazaniem do wykonania zabiegu jest chęć zmiany kształtu lub wielkości ust, utrata jędrności lub korekta asymetrii.  Przed zabiegiem należy wykonać podstawowe badania krwi, np.:  morfologię i OB, CRP, grupę krwi, próby wątrobowe.  Materiał do przeszczepu pobierany jest zazwyczaj z okolic brzucha, bioder, ud lub kolan, czyli z miejsc, w których kobiety narzekają na nadmiar tłuszczu i z chęcią się go pozbywają, zwłaszcza jeżeli znienawidzony tłuszczyk można wykorzystać w dobrym celu, np.: dla poprawienia wyglądu ust.  W celu wypełnienia ust pobiera się około 20-30 ml krwi.  Tłuszcz należy  odwirować. Usta modeluje się za pomocą  igły lub kaniuli. Do dwóch tygodni po zabiegu może występować obrzęk i zasinienie ust. Wymagany odstęp między zabiegami to dwa miesiące. Plusem wykorzystania tłuszczu do modelowania ust jest nie tylko pozbycie, chociaż odrobiny tłuszczu, np.: z brzucha, czy ud, ale bardzo długi czas utrzymywania się efektów zabiegu – kilka lat. Niestety, nie wszystkie kobiety mogą z niego skorzystać – przeciwwskazaniem są: choroby autoimmunologiczne, stany zapalne, zaburzenia krzepnięcia krwi, infekcje skóry, ciąża i karmienie piersią, niewydolność nerek. 

Modelowanie ust jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej, ponieważ piękne usta są jednym z elementów atrakcyjności kobiecej.  Modę na określony kształt ust lansują znane i lubiane gwiazdy, których styl często kobiety naśladują. Niektóre sposoby modelowania ust są zbiegami odwracalnymi.