20 kwietnia 2024
Breaking News

Jakie zabawki dla dziecka?

zabawki dla dzieci

Jesteś chrzestną lub babcią dziecka, które się niedawno urodziło? W takim razie, z pewnością ni możesz się doczekać, aż zobaczysz malca. Na bliskich, szczególnie babci — ciąży pewna odpowiedzialność. Zwykle jest to osobą, która maluchy uwielbiają za jej łagodność, wspaniałe pełne miłości podejście oraz zrozumienie potrzeb maluszka, pod względem dostarczania pysznych słodkości. Zawsze, kiedy zbliża się wizyta u babci, maluchy nie mogą się doczekać, bo babcia ma zawsze coś ciekawego u siebie lub upiekła właśnie pyszne ciasto. Babcie uwielbiają obdarowywać wnuczęta prezentami różnego rodzaju.

zabawki dla dzieciJednak pomoc w opiece swojej córce czy synowi nad maluchem, to nie jedyny obowiązek kochającej babci. Jako mama, masz znacznie większą wiedzę na temat wychowania dziecka oraz leczenia drobnych przeziębień czy domowych sposobów na zbijanie gorączki u malucha. Babcia zawsze służył radą swoim dzieciom w różnych dolegliwościach, w końcu babcine sposoby są niezastąpione i sprawdzają się najlepiej. Często też młodzi rodzice pytają, jak radzić sobie z zabezpieczeniem niektórych elementów domy, które dla malca mogą być niebezpieczne.

Bramki, nakładki i inne zabezpieczenia

Jeśli rodzice nie wiedzą jak zabezpieczyć dom w czasie kiedy maluszek zaczyna chodzić, warto im w pierwszej kolejności polecić zabezpieczenia do gniazdek elektrycznych. Maluszki uwielbiają dopasowywać kształty, więc włożenie długopisu, części zabawki lub po prostu paluszków do gniazdka może być dla nich ogromną frajdą, która niestety może skończyć się wielkim nieszczęściem. Dlatego, warto pomyśleć o plastikowych wkładkach do kontaktu, które wyjmuje się przy pomocy specjalnego kluczyka. Dziecko nie jest w stanie wyjąć zabezpieczenia, ani nic włożyć w miejsce, gdzie przepływa prąd.

Kolejną rzeczą jest bramka, jeśli dom jest piętrowy. Kiedy tylko maluch zaczyna chodzić czy nawet raczkować, porusza się w dość szybkim tempie. Dlatego chwilowe stracenie malca z oczy, może skończyć się upadkiem ze schodów. Dlatego, warto pomyśleć o drewnianej bramce na zastawkę, która oddzieli schody od reszty domu. Dziecko nie będzie w stanie wtedy wejść na piętro. Jest jeszcze jednak rzecz, która nie wymaga nakładów finansowych, ani żadnego montażu. Mowa tutaj o opróżnieniu wszystkich półek z wszelkich bibelotów, figurek, słoików z kawą, herbatą itp. Wszystko, co może się zbić i skaleczyć malca, powinno być postawione na tyle wysoko, żeby maluch nie dał rady sięgnąć. Pamiętaj także o przełożeniu wszelkich sztućców, a szczególnie noży, w wyżej położone miejsce, ponieważ maluchy uwielbiają otwierać szuflady.

Prezent dla malca na pierwsze urodziny

Będąc babcią zapewne chcesz obdarowywać różnymi rzeczami swoje wnuczęta. Jednak od czasu, kiedy wychowywało się swoje dzieci minęło wiele lat i mnóstwo rzeczy się zmieniło. Dlatego warto zobaczyć, jakie teraz można znaleźć zabawki dla najmłodszych i nieco się zorientować, jaka kategoria będzie odpowiednia dla każdego wieku. Mimo upływu czasu nie zmieniła się jednak rzecz, a mianowicie klocki. Wydaje się to banalny podarek, ale dzieci potrafią z nich wyczarować niezliczona ilość budowli. Dlatego znacznie dłużej będą one cieszyć niż zabawka, która śpiewa i tańczy. Taką bowiem po pewnym czasie się nudzi i zostaje odłożona w kąt, a klocki mają zastosowanie w przeróżnych zabawach.

Warto pomyśleć także o czymś miękkim jak przytulanka czy materiałowa książeczka. Można znaleźć mnóstwo ręcznie szytych książeczek dla dzieci, które są doskonałą rozrywką. Tyczą się one przeróżnych tematów. Możemy znaleźć takie, w których trzeba dopasować małe zwierzątka do ich rodziców, zmienić ubranka misiom czy upiec kolorowe ciasteczka. Wszystkie elementy w książeczkach są ruchome i umieszczone najczęściej na rzepach. Można także zdecydować się na układanki polegające na dopasowaniu kształtów, drewniane zabawki do ciągnięcia, proste puzzle czy instrumenty muzyczne wykonane z drewna.

Zobacz również:

Upominki dla starszych dzieci

Wiadomo, że starsze dzieci nie będą już zainteresowane puzzlami, które ułożą w ciągu minuty, czy układankami, które są już zbyt proste. Dlatego wtedy można postawić na rozwój malucha i kupować mu już bardziej zaawansowane rzeczy do rozrywki. Dzieci starsze, to znaczy w wieku powyżej dwóch czy trzech lat, wolą bardziej skomplikowane zabawki. Można więc kupić proste książeczki do nauki literek czy cyferek. Takie zabawki mogą mieć też więcej mniejszych elementów, ponieważ dzieci ni biorą już ich do buzi więc nie ma niebezpieczeństwa połknięcia elementów. Jest więc to doskonały czas na kupienie np. Mniejszych kredek z większą ilością kolorów czy farbek do malowania.

Dzieci uwielbiają wszystko, co się przykleja, dlatego można pomyśleć o kolorowych przyssawkach. Są one zwykle niewielkie, ale przyczepiają się do wszelkich gładkich powierzchni, a przy okazji można układać z nich przeróżne kształty. Doskonale sprawdzi się też zestaw zabawek do kąpieli. Czas pluskania się w wannie to dla każdego dziecka ogromna przygoda. Można więc śmiało kupować nie tylko zabawki pływające, ale także kolorowe kosmetyki do kąpieli, które się pienią. Maluch będzie zachwycony.