2 marca 2024
Breaking News

Ośrodek terapii uzależnień

Ośrodek terapii uzależnień

Ośrodek terapii uzależnień: patologiczne uzależnienie od hazardu jest poważnym problemem we współczesnym społeczeństwie. Niezadowalająca kontrola nad hazardem i jego powszechność w Internecie doprowadziły do ​​wzrostu uzależnienia w prawie wszystkich grupach wiekowych. Wiele loterii, bukmacherów i kasyn online wydaje się wielu całkowicie nieszkodliwym, a to także hobby, które pomaga znaleźć czas i rozładować stres. Zawsze potrzebujesz profesjonalnej pomocy w Centrum Leczenia Uzależnień od Hazardu, gdzie specjaliści zdiagnozują problem i wdrożą najlepszą możliwą terapię.

Leczenie uzależnienia od hazardu w ośrodku leczenia uzależnień

Główne etapy rozwoju uzależnienia od hazardu:

 1. Pierwsza jest podstawowa i wykazuje zwiększoną chęć do zabawy.
 2. Drugi – charakteryzuje się zwiększoną częstotliwością grania, dyskomfortem psychicznym w spoczynku, któremu towarzyszy drażliwość i niepokój.
 3. Po trzecie – pojawia się nieodparta chęć do gry, wynik jest mniej ważny dla gracza, celem nie jest wygrana, ale uczestnictwo. Rodzina, przyjaciele, praca zajmują tylne miejsce, a wszystkie myśli skupiają się tylko na grach i rzeczach z nimi związanych.

Uzależnienie od hazardu jest poważnym zaburzeniem psychicznym o najbardziej niekorzystnych konsekwencjach, od zniszczenia rodziny po problemy z egzekwowaniem prawa. Depresja była jej stałym towarzyszem, często prowadzącym do samobójstwa. Jeśli ktoś zauważy tę konsekwencję hazardu dla siebie lub bliskiej osoby, powinien jak najszybciej zgłosić to do specjalisty w ośrodku odwykowym. Specjaliści skierują uzależnionego do psychoterapeuty, a podczas sesji indywidualnych i grupowych można zidentyfikować źródło problemu i drogę wyjścia z nałogu.

Jak pozbyć się uzależnienia od hazardu?

Ośrodek terapii uzależnień
Ośrodek terapii uzależnień

Uzależnienia od hazardu to: kasyna, ruletka, automaty do gier, gry karciane, gry komputerowe, które mają ogromną moc zawładnięcia zdrowym umysłem. Tendencje do hazardu są bardziej powszechne wśród osób niepewnych siebie, naśladowców i ludzi żądnych przygód. Gry wymagają dużo czasu i pieniędzy. Nie można zaparkować na czas. Uzależnienie może spowodować duże problemy dla rodziny (zobowiązania kredytowe, zadłużenie, a nawet zagrożenie dla rodziny).

Kręgi społeczne się zmieniają. Pojawia się dziwny nowy przyjaciel. Strać panowanie nad sobą. Ciężki stan emocjonalny: drażliwość, nerwowość, niepokój, rozkojarzenie. Niestety, uzależnienie od hazardu jest jednym z najtrudniejszych do leczenia, więc szczerze mówiąc, nie spodziewaj się, że odwiedzisz swojego lekarza dwa razy, a uspokoisz się. W takim przypadku zarówno pacjent, jak i jego otoczenie wymagają czasu i dużego wysiłku. Im szybciej zwrócisz się o pomoc do specjalisty z ośrodka leczenia uzależnień, tym lepsze rokowanie.

Uzależniony od gier komputerowych

Uzależnienie od gier komputerowych to bardziej nowoczesna forma uzależnienia od hazardu. Podobnie jak w przypadku innych form uzależnienia, jednym z głównych objawów jest tolerancja, wydłużenie czasu zabawy i skutki odstawienia (jeśli osoba jest nieaktywna, zaczyna odczuwać silny dyskomfort emocjonalny i fizyczny).

Istotą leczenia każdego rodzaju uzależnienia od hazardu jest znalezienie źródła problemu i to właśnie to wydarzenie, ta sytuacja, ta część życia, która prowadzi do tak poważnej choroby. Ta praca jest wykonywana przez psychoterapeutę w ośrodku leczenia uzależnień od hazardu. Dalsze leczenie będzie miało na celu wyeliminowanie tej pierwotnej przyczyny i umożliwienie osobie życia satysfakcjonującego życia bez zabawy. Na pierwszej wizycie konieczna jest ocena stopnia uzależnienia i udzielenie szczegółowych porad dotyczących dalszego leczenia.

Przyczyny uzależnienia i jak się go pozbyć

W naszym ośrodku leczenia uzależnień opcje leczenia dobierane są indywidualnie dla każdej osoby, ponieważ warunki, w jakich się rozwija, mogą być bardzo różne:

 • Chętny do relaksu na koniec dnia pracy.
 • Stresujące sytuacje.
 • Niechęć do rozwiązywania pilnych problemów itp.
 • Główną trudnością dla rodzin i okoliczności jest zauważenie zmian, które zachodzą w danej osobie w tym czasie. Ponieważ hazard jest chorobą psychiczną, wszystkie objawy są behawioralne i emocjonalne.

Główne cechy:

 • Entuzjazm do grania trwa zbyt długo.
 • Czas spędzony w grze stopniowo się wydłuża.
 • Nie można przestać grać samemu, w przeciwnym razie potrzeba dużo siły woli.
 • Pomiędzy grami uzależnieni są nerwowi, ponurzy lub agresywni.
 • Radość z wydarzeń i innych rzeczy jest nijakie, a pozytywne emocje obecne są tylko w grze.

Jeśli zauważysz te objawy u bliskiej osoby, zwłaszcza jeśli pieniądze i kosztowności zaczynają znikać z domu, a wszystkie zarobione pieniądze są inwestowane w gry lub osoba jest zadłużona, jak najszybciej skontaktuj się z naszym centrum leczenia uzależnień dla specjalisty możliwa pomoc możliwa. Nasi terapeuci pomogą graczom zrozumieć przyczyny uzależnienia od hazardu oraz zmienić wartości semantyczne i styl życia, aby pozbyć się go na zawsze.