21 czerwca 2024
Breaking News

Preparaty na osłabione paznokcie

Preparaty na osłabione paznokcie

Osłabione paznokcie to nie tylko pewien defekt kosmetyczny związany z dużą łamliwością, kruchością i rozwarstwianiem się płytki paznokciowej. To również czynnik sprzyjający różnym infekcjom i schorzeniom w obrębie paznokci. Co wpływa na kondycję paznokci? Jakie preparaty na osłabione paznokcie wybrać? Co powinny zawierać? Odpowiadamy!

Osłabione i zniszczone paznokcie – przyczyny

Przyczyn złej kondycji, zarówno paznokci u stóp jak i u dłoni, można upatrywać w:

 • częstym kontakcie płytki paznokciowej z wodą – zwłaszcza gdy trwa to długo, np. podczas kąpieli w basenie czy zmywania naczyń;
 • źle wykonanym pedicure i manicure – błędne techniki opracowywania paznokci, zbyt agresywne piłowanie płytki paznokciowej czy stosowanie preparatów z drażniącymi substancjami osłabiają kondycję płytki paznokciowej.

Dlatego też warto wcześniej przygotować się samodzielnego wykonania manicure/ pedicure, a korzystając z usług, warto wybierać profesjonalne i sprawdzone gabinety;

 • manicure hybrydowy, żelowy, akrylowy – są to stosunkowo agresywne formy manicure, głównie ze względu na stosowane preparaty i konieczność utwardzania pod lampą UV.

Dlatego też, często po zdjęciu tego typu manicure, naturalna płytka paznokciowa jest bardzo krucha i łamliwa. Potrzebuje wówczas mocnej regeneracji i odżywienia;

 • uszkodzenia mechaniczne w obrębie paznokci, np. uderzenie się, skaleczenie itd.;
 • schorzenia dotykające płytkę paznokciową, np. infekcja grzybicza;
 • narażenie na kontakt z detergentami i drażniącymi środkami chemicznymi. Korzystając m.in. z tzw. „chemii domowej”, zawsze warto zakładać rękawice ochronne;
 • używanie kosmetyków o niskiej jakości, zawierających substancje drażniące bądź osłabiające płytkę paznokciową;
 • niedobory w diecie – szczególnie dotyczy to zbyt małej ilości minerałów, takich jak: żelazo, cynk, krzem, selen, miedź oraz witamin z grupy A, E i B;
 • noszenie zbyt ciasnego obuwia – powoduje ono nacisk na płytkę paznokciową i sprzyja pogorszeniu jej kondycji oraz prowadzi do różnych zaburzeń w jej obrębie, najczęściej do problemu wrastających paznokci lub onycholizy.

Słaba kondycja paznokci, zwłaszcza jeśli na co dzień dba się o ich stan, może być oznaką chorób ogólnoustrojowych, zwłaszcza cukrzycy. Niekiedy również zaburzenia krążenia mogą sprzyjać słabej kondycji płytki paznokciowej (dostaje ona wówczas mniejszą ilość składników odżywczych).preparat na łamliwe paznokcie

Jak wzmocnić paznokcie?

Aby kompleksowo zadbać o paznokcie, należy przede wszystkim wprowadzić pewne nawyki „od wewnątrz” i „od zewnątrz”. Od wewnątrz należy zadbać o uzupełnienie wszystkich niedoborów – warto ułożyć zbilansowaną dietę i przejściowo wesprzeć się suplementami, stworzonymi specjalnie dla poprawy kondycji paznokci, np. SUP Complete suplement diety wzmacniający włosy, skórę i paznokcie.

Preparat stanowi połączenie składników najskuteczniejszych w odbudowie zniszczonych włosów i paznokci. Zawiera m.in.

 • hydrolizat kolagenu morskiego działający regenerująco, nawilżająco, odżywiająco i odbudowująco na płytkę paznokcia;
 • ekstrakt z żyworódki pierzastej – zwiększa odporność na urazy, działa antybakteryjne, przeciwzapalnie i regenerująco;
 • skwalen roślinny – jest źródłem m.in. cynku i miedzi, niezbędnych w odbudowie płytki paznokciowej.

Preparat dodatkowo wzbogacony jest o witaminę A, E i C. Poza suplementami stosuje się również preparaty działające na paznokcie od zewnątrz. Najczęściej mają one postać lakieru, olejku czy serum.

Preparaty na osłabione paznokcie – co wybrać?

W hurtowni Kerpro znajdziesz wysokiej jakości profesjonalne preparaty, skutecznie odbudowujące i wzmacniające słabą płytkę paznokciową. Bogaty skład zapewnia efektywne działanie, z kolei różnorodność form sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie – od lakieru po serum.

Serum wzmacniające

Wzmacniające serum do paznokci to idealne rozwiązanie do intensywnej regeneracji i odbudowy płytki paznokciowej. Stanowi połączenie kilku rodzaju olei, zapewniając tym samym kompleksową regenerację, nawilżenie i wzmocnienie paznokci. Zawiera olej: tamanu, canola oraz z kiełków pszenicy.

Lakier

Wzmacniający lakier do paznokci stanowi połączenie m.in. witaminy E i protein pszenicy. Jest łatwy i wygodny w aplikacji, tworzy warstwę ochronną na paznokciu.

Olejek

Preparaty na osłabione paznokcieOlejek regenerująco-wzmacniający to preparat przeznaczony dla wzmocnienia ogólnej kondycji płytki paznokciowej. Jego skład bazuje na olejku: herbacianym, cytrusowym, z mięty pieprzowej, tymiankowym, z oregano, z liści eukaliptusa, z drzewa niaouli oraz lawendy.

Preparatem wartym uwagi jest również olejek do suchych i pękających paznokci. Wspiera ich naturalną funkcję ochronną, działa regenerująco i wzmacniająco. Odbudowuje paznokcie zniszczone m.in. przez manicure hybrydowy, żelowy czy tytanowy.

Preparaty na osłabione paznokcie wzmacniają płytkę od zewnątrz i działają ochronnie, zapewniając jednocześnie regenerację i odbudowę. Wybór profesjonalnych preparatów, dostępnych w drogerii Kerpro, daje gwarancję skutecznego i bezpiecznego działania.