21 czerwca 2024
Breaking News

Dlaczego warto skorzystać z pomocy adwokata w czasie rozwodu?

Eksperci podkreślają, że obecnie odbywa się coraz więcej rozwodów. Piszemy to z bólem serca, ale taka jest niestety rzeczywistość. W Polsce co prawda odbywa się coraz więcej zaślubin. Chodzi o śluby cywilne i kościelne. Druga strona tego medalu jest jednak taka, że coraz częściej odbywają się również rozwody. Dlaczego w tej sytuacji warto jednak skorzystać z pomocy dobrej klasy prawnika?

Walka o podział majątku może nie być łatwa

W tej sytuacji ludzie mają zazwyczaj dwie drogi postępowania. Jedni nie decydują się w ogóle na adwokata. Uważają, że pomoc takiego fachowca tak naprawdę do niczego nie jest im bowiem potrzebna. Może tak być, aczkolwiek sporo tutaj zależy po prostu od tego, w jaki sposób odbywa się rozejście. Tylko czasami rozwody przebiegają w stosunkowo miłej i spokojnej atmosferze. Coraz częściej można natomiast zaobserwować, że ludzie dosłownie skaczą sobie do gardeł… I to z rozmaitych powodów. Między innymi chodzi o podział majątku. Zazwyczaj dzieje się po prostu tak, że do tej pory całkiem zgodne, wydawać by się mogło, małżeństwo teraz kompletnie nie potrafi się ze sobą dogadać. Tej materii nie można zaś w ogóle bagatelizować. W Twojej sytuacji jest podobnie? Druga połówka nie zgadza się na zaproponowany podział majątku? Chce otrzymać od Ciebie o wiele więcej pieniędzy? Nic więc dziwnego, że w tej konkretnej sytuacji może dojść do nieporozumienia. Osoby, które przechodzą rozwody często zatem sięgają po pomoc dobrego prawnika. Na pewno jest to dobre rozwiązanie. Dzięki niemu można po prostu najzwyczajniej w świecie uzyskać lepszy wynik w tej materii. Samemu trudno bowiem dochodzić własnych praw. Nie tylko chodzi o aspekt, że trzeba posiadać stosownie dużo wiedzy teoretycznej i wiedzy praktycznej. Na dodatek dochodzą do tego wszystkiego nerwy. Stres jest momentami ogromny. W takiej sytuacji trudno jest czasami o racjonalne argumenty. Dobry prawnik potrafi natomiast zachować nerwy na wodzy i stara się, by podział majątku był po prostu jak najbardziej korzystny.

Polecamy także:

O co jeszcze toczy się rywalizacja?

Okazuje się, że na sali sądowej gra toczy się jeszcze, niejednokrotnie, o coś więcej. To opieka nad dziećmi i ewentualne alimenty. Należy zwrócić uwagę na taki aspekt, że dla nikogo nie jest to łatwa sprawa. Czasami jednak rozstający się ze sobą małżonkowie kompletnie nie potrafią się ze sobą dogadać w tej materii. Najbardziej cierpią na tym dzieci, ale to temat na osobną sprawę i jeszcze inny artykuł. Trzeba podkreślić, że coraz więcej osób zdaje sobie generalnie sprawę z takiego czynnika, że w tej konkretnej sytuacji pomoc dobrego prawnika także jest niejednokrotnie nieodzowna. W związku z tym naprawdę warto się nad tym poważnie zastanowić. W Twoim położeniu pomoc dobrego adwokata rzeczywiście by się przydała? Nie dogadujesz się ze swoim byłym partnerem albo byłą partnerką w tym właśnie konkretnym temacie? Macie zupełnie inne wizje w aspekcie wychowywania Waszych dzieci? Dodatkowo kompletnie nie zgadzacie się w sprawie ewentualnych alimentów? To zatem kolejny powód, żeby postawić po prostu na dobrych specjalistów od tego właśnie konkretnego zagadnienia. Odpowiedni prawnik będzie dbał o Twoje interesy, a może nawet przede wszystkim o interesy pociech….

Mniej spędzonego czasu na sali sądowej

Nie da się ukryć, że rozwody to generalnie nic miłego. Do tej pory w miarę zgodne małżeństwo teraz podejmuje bowiem decyzję o rozstaniu. Dla wielu osób to spory stres. Wiesz, że w Twoim przypadku będzie podobnie? W takiej sytuacji naprawdę warto zdecydować się na pomoc dobrego prawnika. Okazuje się, że ten specjalista jest przydatny nie tylko wtedy, kiedy trzeba walczyć o odpowiedni podział majątku oraz o opiekę nad dzieciakami. Na dodatek to szansa, by po prostu spędzać o wiele mniej czasu na sali sądowej. Masz do tego pełne prawo. Oczywiście, na pewne rozprawy trzeba przyjść. Sąd musi bowiem Cię przesłuchać, wysłuchać Twoich argumentów, które w wielu kwestiach spornych mogą zaś okazać się kluczowe. Inna sprawa jest taka, że tych kwestii spornych może być naprawdę sporo. To jednak nie oznacza, że trzeba koniecznie przychodzić na wszystkie rozprawy. Czasami rozwody ciągną się stosunkowo długo. Szczególnie, gdy po prostu dwoje ludzi kompletnie nie potrafi się ze sobą dogadać na wielu płaszczyznach. Na szczęście można sobie po prostu oszczędzić nie tylko stresu, ale także nerwów. Wystarczy tylko wypisać odpowiednie pełnomocnictwo. Dzięki temu nie trzeba będzie za każdym razem przychodzić do sądu, by spotykać się ze swoją byłą, drugą połówką. Można oszczędzić generalnie nie tylko czas, ale przede wszystkim własne nerwy.

Czym kierować się wybierając adwokata?

Bez wątpienia trzeba zdecydować się na fachowca od takiego właśnie tematu, jak rozwody. Co trzeba wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności? Doświadczenie w tej konkretnej specjalizacji. Nie zaszkodzi sprawdzić opinii na temat danego fachowca. Dobrze byłoby, gdyby adwokat od rozwodów świadczył swoje usługi niedaleko miejsca zamieszkania i miał atrakcyjne warunki finansowe.