21 czerwca 2024
Breaking News

Etui do smartfonów – rodzaje, koszt, etui dla dzieci.

Przeważnie do nowo zakupionego smartfona, od razu dobieramy dodatkowe zabezpieczenie, które chroni jego ekran w trakcie kontaktu z twardymi powierzchniami czy przedmiotami. Wyświetlacze dzisiejszych telefonów są bardzo delikatne, ulegają więc bardzo łatwo uszkodzeniom. Przed niepożądanymi zarysowaniami na ekranie można się w prosty sposób uchronić, wybierają właściwe etui do smartfonów. Za takie akcesorium nie zapłacimy dużych pieniędzy, a zmniejszymy znacząco ryzyko drogich napraw ekranu.

Najczęściej wybierane etui do telefonów

1. Kabury

To etui wykonane z grubej skóry, bardzo dobrze ochraniające smartfona przed uszkodzeniami mechanicznymi. Przeważnie takie pokrowce mają na wyposażeniu uchwyt do mocowania przy paskach czy spodniach. Modele dostępne na rynku mają również otwory, dzięki którym możliwy jest dostęp do ważnych przycisków w smartfonie. Niestety takie etui do smartfona jest bardzo kosztowne. Warto jednak mieć na uwadze, iż zapewnia ono jak najwyższe bezpieczeństwo naszego sprzętu. Kabury polecane są zwłaszcza kierowcom zawodowym czy pracownikom fizycznym, gdyż w trakcie ich pracy istnieje wysokie prawdopodobieństwo uszkodzenia telefonu.

2. Futerał

Futerały posiadają klapkę zasłaniającą dodatkowo ekran. Na tyle smartfona znajduje się natomiast podkładka z tworzywa sztucznego, skóry czy materiału. Cechuje się on niewielką odpornością na urazy mechaniczne, a przy jego zakupie należy precyzyjnie dopasować rozmiar futerału do posiadanego przez nas smartfona. Przeważnie producenci oferują swoje własne futerały, idealnie dopasowane do danego modelu smartfona. Jednakże cena takiego rodzaju ochrony, jest czasem niestety bardzo wysoka. Taki pokrowiec charakteryzują się dużą estetyką wykonania i doskonale się prezentuje. Opcja polecana dla osób ceniących sobie wygląd samego pokrowca.

3. Pancerne obudowy

Jedynie pancerna obudowa zapewni jak najwyższe bezpieczeństwo naszego urządzenia. Tak zwane pancerne etui produkowane jest z trwałych materiałów o wysokiej jakości. Czasem do ich wytworzenia stosuje się parę warstw odmiennych tworzyw. Ich zadaniem jest ochrona wyświetlacza przed zarysowaniem oraz amortyzacja w razie ewentualnych upadków i uderzeń o twardą powierzchnię. Pancerne etui kojarzone są z niezręcznością i dużym ciężarem, jednakże w sklepach znajdziemy ciekawe, nietoporne rozwiązania.

Grubość etui do smartfona

Kupując etui do smartfona należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na materiał, z jakiej zostało ono wykonane. Ważne jest także jego grubość. Od materiału i jego grubości będzie zależeć, czy etui będzie wystarczająco elastyczne i zapewni wystarczającą ochronę ekranu. Przeważnie do produkcji etui do smartfonów wykorzystuje się TPU, który jest termoplastycznym poliuretanem. Stosowany przy tworzeniu zwłaszcza nakładek na tył telefonów. Najbardziej popularne są bardzo cienkie nakładki o grubości 0,3-0,5 mm, które nie pogrubiają telefonu, nie sprawiają także, iż jest on cięższy. Jednak nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż nie zapewnia ono odpowiedniej ochrony telefony. Zabezpiecza jedynie ekran przed jego porysowaniem, przy upadku taka ochrona nie zdaje egzaminu. Najlepsze etui do smartfonów ma grubość nawet 1mm, czasem jest to 2 mm zwłaszcza w szczególnie narażonych na uszkodzenia miejscach. Warto pamiętać o tych wartościach, w trakcie zakupu etui do smartfona.

Etui na telefon dla dzieci

Dzieciom zależy na posiadaniu ciekawych i kolorowych pokrowców na telefon, z ulubionymi bohaterami z bajek. Solidne etui na smartfona dla dziecka, powinno odpowiednie chronić telefon w razie upadku. Dzieci są niezwykle ruchliwej, z tego względu o uraz telefonu, którego biorą wszędzie ze sobą, niezwykle łatwo. Z tego względu przy zakupie nowego smartfona dla dziecka, warto pamiętać i zainwestowanie w wysokiej jakości ochronę dla niego. Dla dziecka polecane są futerały w postaci obudowy z klapką, zamykaną na magnes. Bardzo wygodne w użytkowaniu i świetnie pełnią swoją funkcję ochronną.

Ile tak właściwie należy zapłacić za dobre etui do smartfona?

Na rynku znajdziemy przeróżne modele etui do smartfonów. Za niektóre będziemy musieli zapłacić tylko dosłownie parę złotych, a za inne nawet 50 czy 100 złotych. Wszystko zależy od jakości wykonania i zastosowanych przy produkcji materiałów. W naszym kraju najchętniej kupowane są etui do smartfonów sprowadzane z Chin. Charakteryzują się one przede wszystkim niską i przystępną dla wszystkich ceną. Jest to opcja jednak niepolecana. Takie akcesorium do telefonu nie sprosta naszym wymaganiom, zostało wykonane z niskiej jakości materiałów, z tego względu nie wykona swoich zadań i w żadnym stopniu nie zabezpieczy naszego telefonu w razie upadku czy innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Możemy mieć pewność, iż inwestując w takie rozwiązanie, jeśli dojdzie do upadku telefonu i tak będzie czekać nas kosztowna jego naprawa. Lepszą opcją jest etui do smartfonów oferowane przez sklepy stacjonarne z różnymi akcesoriami do telefonów. Za taki pokrowiec zapłacimy około 50 złotych, ich jakość jest nawet dobra. Za najlepsze i najbardziej wytrzymałe etui należy już zapłacić 100 złotych w górę.