20 kwietnia 2024
Breaking News

Odpowiedni montaż folii ochronnej

Folia na smartfon to jedna z najczęściej wybieranych opcji, jeśli w grę wchodzi zabezpieczenie dla telefonu. Wiadomo bowiem, że zwykły upadek urządzenia na podłogę, może od razu doprowadzić do pęknięcia ekranu. Aby się przed tym uchronić, z pewnością warto stosować specjalną ochronę, bo daje nam ona większą gwarancję tego, że ten telefon jest chroniony. Oczywiście  folie ochronne do smartfonów foliom nie są równe, dlatego też tak ważne jest to, abyśmy postawili na produkt oryginalny, sprawdzony i warty zakupu. Na rynku, na wielu portalach aukcyjnych można dokonać zakupu folii za kilka złotych. Czy jest to jednak dobre zabezpieczenie? Oczywiście, że nie. Folia ma chronić ekran, a jednocześnie i gwarantować nam bezproblemowe użytkowanie telefonu. W przypadku grubej folii nie pochodzącej od sprawdzonego sprzedawcy, tej gwarancji już nie mamy.

Sam zakup folii to jednak jeden element, z kolei odpowiedni jej montaż to druga, równie ważna kwestia o jakiej należy pamiętać. Folia wymaga przede wszystkim dokładności i precyzji, które w przypadku montażu odgrywają wartość nadrzędną. Jak więc wygląda jej naklejanie? Co trzeba zrobić, by dobrze ją dopasować do ekranu naszego smartfona?

Montaż folii – krok po kroku

Kiedy już zdecydowaliśmy się założyć folię na ekran swojego telefonu i zamówiliśmy odpowiedni model, przychodzi pora na najtrudniejsze zadanie, a więc nam sam montaż, który odgrywa niezwykle ważną w tej kwestii rolę.

W pierwszej kolejności należy bardzo dokładnie wyczyścić ekran. Jest to niezwykle istotne, gdyż nawet najmniejsza drobina kurzu, może spowodować, że  folie ochronne do smartfonów nie będą odpowiednio dopasowane do szyby, utworzą się pęcherze i całość zupełnie nie będzie spełniała swoich zadań. Czyścimy więc bardzo dokładnie cały ekran, bo takie działanie uchroni nas przed bąbelkami powietrza, a te mogą znacząco wpłynąć i na estetykę i na sterowność pola dotykowego.

Kiedy już mamy całość odpowiednio wypolerowaną, przychodzi pora na najważniejszą część, a więc samo przyklejenie folii. Pamiętajmy o tym, by nie dotykać już palcami ekranu i pod żadnym pozorem nie dotykać również i folii od wewnętrznej strony. Najlepiej naklejanie zacząć od góry i powoli, delikatnie opuszczać folię ku dołowi. Nie można się przejmować, jeśli  folie ochronne do smartfonów nie są przyklejone za pierwszym razem. Większość bowiem osób powtarza tę czynność kilkukrotnie, aby móc otrzymać pożądany efekt. Kiedy już folię nakleimy, należy delikatnie przesuwając palcami, rozprowadzić całość po ekranie, aby uzyskać jednolitą powierzchnię. Jeśli wystąpią jakiekolwiek pęcherzyki powietrza, należy folię odkleić i spróbować ją nałożyć na ekran ponownie. Pod żadnym względem nie powinniśmy takich pęcherzyków, nawet tych najmniejszych zostawiać.

Czy  folie ochronne do smartfonów są skuteczne?

Jeśli mielibyśmy porównać folię do szkła hartowanego, nie byłoby tutaj żadnych wątpliwości, iż druga opcja jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, które praktycznie w 100% chroni nasz telefon przed zniszczeniem. Jeśli w grę z kolei wchodzą  folie ochronne do smartfonów, wówczas sama ochrona nie jest już tak pewna, ale na pewno lepiej mieć ją jakąś, niż nie mieć jej wcale, prawda? Taki wydatek nie kosztuje dużo, a stanowi bardzo dobry wybór dla wszystkich posiadaczy smartfonów. Jeśli mamy wystarczająco dużo pieniędzy, na pewno warto wybrać szkło. Jeśli jednak nasze fundusze są ograniczone i nie możemy sobie pozwolić na duży zakup, wówczas taka folia jak najbardziej będzie wartym uwagi wyborem.

Dlaczego powinniśmy stawiać na oryginalne  folie ochronne do smartfonów?

Bo są one w taki sposób dostosowane do smartfonów, by spełniać swoje zadania najlepiej, jak tylko to możliwe. Kupujemy tutaj gotowy produkt pod konkretny model urządzenia, a to sprawia, że wiemy, iż taka folia jest dopasowana perfekcyjnie właśnie do naszego urządzenia. W przypadku, gdy decydujemy się na tani zamiennik, po pierwsze takie  folie ochronne do smartfonów w ogóle nie dają nam gwarancji ochrony. Po drugie są one zazwyczaj grube, a to sprawia, że dotyk w telefonie zostaje mocno ograniczony, a nasze użytkowanie to duży dyskomfort. Po trzecie, taka folia podróbka zazwyczaj sprzedawana jest w taki sposób, że sami musimy ją sobie dociąć względem naszego ekranu, a to nie jest wcale tak prostym zadaniem, jakby mogło się nam wydawać. Wydając więc mniej, nie mamy ani ochrony, ani odpowiedniego montażu. Lepiej wydać kilka złotych więcej, ale mieć pewność, co tak naprawdę kupujemy.

Podsumowanie

Smartfon to drogie urządzenie, które niestety bez względu na model, jest sprzętem stosunkowo słabym, które pod wpływem uderzenia lub upadku, w większości przypadków po prostu pęka. Zbity ekran jest zmorą dla wielu ludzi. Jedni z takim smartfonem żyją, inni z kolei od razu oddają go do naprawy. Po co się z tym męczyć, jeśli można wybrać  folie ochronne do smartfonów i w dużej mierze uchronić ten ekran przed uszkodzeniem.