23 maja 2024
Breaking News

Gdzie najtaniej można kupić meble kuchenne?

Gdzie najtaniej można kupić meble kuchenne?

Ceny mebli zależą od wielu czynników, między innymi od tego czy mają być na wymiar. W wersji budżetowej lepiej zdecydować się na konkretne zestawy kuchenne. W przypadku bardziej niestandardowych wymiarów pomieszczenia pomocna może być pomoc stolarza. Wielu ludzi ratuje się jednak tańszymi wersjami w marketach budowlanych. Niskie koszta nie zawsze idą jednak w parze z jakością. Gdzie najtaniej kupić meble kuchenne? I czy można tam kupić wyposażenie wystarczająco dobrej jakości?

Najtańsze meble na wymiar

Wiele osób nie może pozwolić sobie na tani zestaw kuchenny. Po prostu nie wchodzi on do ich wymarzonej kuchni. Zestawy mają nie tylko ładnie wyglądać, ale też być praktyczne. Niedopuszczalna jest sytuacja, w której dane szafki nakładają się na siebie, przez co nie można którejś otworzyć. Dzięki meblom na wymiar można wykorzystać powierzchnię pod sam sufit. Takie udogodnienia niestety trochę kosztują, ale znajdą się firmy, które zrobią to dużo taniej niż konkurencja.

Mnóstwo tanich mebli na wymiar znajdziemy na fabrykamebli.pl, gdzie można dostosować pod siebie każdy rodzaj mebla. Wchodzą w to szafki pod zlewozmywak, szafki stojące i wiszące oraz wiele wymiarów blatów. Czasem trzeba dostosować też okucia frontów. Wszystkie te meble można kupować w zestawach, jak i pojedynczo. Wystarczy podać jedynie podstawowe parametry, cała reszta będzie dostarczana wraz z przesyłką. Nie wszystkie meble muszą być z tej samej serii – jeżeli pasują do siebie kolorystycznie to można kombinować z nietypowymi połączeniami.

Wykorzystaniem każdego centymetra kwadratowego powierzchni zajmuje się też Centrum Mebli lub Komandor, sprawdzone firmy w dostosowywaniu pokoju do mebla. Są one zazwyczaj dużo tańsze od dużych marketów budowlanych, a przy okazji mają indywidualne podejście do klienta. Cena mebli na wymiar może wahać się od 5 do 10 tysięcy złotych w zestawach.

Najtańsze gotowe zestawy

W przypadku nowych domów i mieszkań kuchnie są zazwyczaj dostosowane do konkretnych wymiarów. Istnieją pewne standardowe parametry, które oferuje większość firm na rynku. Szafki jednofrontowe mają zazwyczaj około 40 centymetrów szerokości, a dolne 80 centymetrów wysokości. Przykłady można oczywiście mnożyć w nieskończoność. To znaczne ułatwienie dla klienta i producenta, bo wszystko wyjdzie dużo taniej.

Znaną firmą produkującą gotowe zestawy jest Bodzio. Znana w całej Polsce firma ma także mnóstwo pojedynczych mebli, które urozmaicą kuchnię, takich jak: hokery, taborety kuchenne czy najwyższe jakości sprzęt AGD. Znajdziemy tu wszystkie rodzaje szafek i blatów kuchennych. Podstawą są jednak tanie zestawy kuchenne. Zazwyczaj do wyboru jest kilka kolekcji, takich jak np. Loara czy Sandi. Bardzo stylowe meble są świetnie wykończone i opierają się na wytrzymałych materiałach. Koszt szafek na poziomie ledwie 500 złotych może zaskakiwać. Można dobrać swój ulubiony kolor i rodzaj drewna. Koszt całości może wynieść niecałe 4 tysiące złotych.

Coraz większą ofertę meblową przedstawia firma Agata, specjalizująca się zwłaszcza w kuchniach i salonach. Wszystkie zestawy meblowe można oglądać w wielkopowierzchniowych salonach, gdzie każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Wrażenie robi różnorodność poszczególnych części: do wyboru jest około 20 blatów, 130 korpusów i 30 frontów w różnych konfiguracjach. Swoja własna wersja kuchni może kosztować nawet 2 tysiące złotych. Dochodzi do tego montaż pracowników sklepu oraz oczywiście dostawa.

Modele do własnoręcznego składania

Wiele firm daje możliwość składania mebli samemu. Producent dostarcza jedynie materiałów i szczegółowe instrukcje obsługi. Znacznie obniża to koszt całości. Popularna w tym względzie jest sieć IKEA, słynna szwedzka firma kojarzona na całym świecie. Znana jest nie tylko z estetycznych sklepów, gdzie można przy okazji dobrze zjeść, ale też niskich cen swoich mebli. Przytulne powierzchnie sklepowe starają się odtworzyć warunki panujące w domu, dzięki czemu można poczuć atmosferę nowej kuchni jeszcze przed zakupem.

IKEA oferuje najczęściej gotowe zestawy lub osobne meble. Można jednak pokusić się o gotowy projekt samemu i wysłać go firmie. Ceny stolika mogą rozpoczynać się już od 25 złotych. Front szuflady w wysoko jakościowej serii SINARP może kosztować jedynie 120 złotych. Wszystko jest oparte na 25-letniej gwarancji, która brzmi bardzo wiarygodnie, biorąc pod uwagę drewniane wykończenia oparte na dębie. Cena wynika z montażu we własnym zakresie. Meble IKEA wyróżniają się jednak szczegółowymi instrukcjami, dzięki czemu wszystko bardziej przypomina zabawę niż pracę. Cały zestaw złożyć można w jeden dzień, a koszt wynieść może zaledwie 1300 złotych za np. serię KNOXHULT.

Istnieje też mnóstwo innych firm, gdzie można zaoszczędzić na montażu. Znane z tego są choćby meble kuchenne z Castoramy. Popularna seria GoodHome pozwala na zakup szafki kuchennej za zaledwie 100 złotych. Składa się z zaledwie kilku części, dzięki czemu montaż trwa tylko kilka minut. Bardziej zaawansowane meble do rogu pokoju mogą wyjść zaledwie 250 złotych. Części zazwyczaj są tak poskładane, że pojedyncze meble można przewozić samochodem. To dodatkowa oszczędność pieniędzy, dzięki której można zarobić na drogim transporcie materiałów.