21 czerwca 2024
Breaking News

Notebook Dell Latitude 3510

Notebook Dell Latitude 3510

Gdyby nie rozwijająca się wciąż technologia nasze życia wyglądałyby całkowicie inaczej niż dotychczas. Kto bowiem wyobraża sobie obecnie funkcjonowanie bez internetowej bankowości, komunikacji z każdym zakątkiem świata czy też zakupami online? Mówiąc krótko, bez urządzeń elektronicznych żyłoby się znacznie ciężej. Stąd też wiele firm stara się wciąż wynajdywać nowe innowacje, by ułatwić nam wszystkim jeszcze bardziej codzienność. Kiedyś jeszcze komputer stacjonarny był wyznacznikiem prestiżu, bogactwa. Dziś jednak w praktycznie niemal każdym domostwie znajdziemy laptop czy też inny sprzęt, na którym wykonywać możemy tysięcy rzeczy. Jednak jak doszło do tego, że ogromny na tamte czasy komputer stacjonarny zamknięty został w niewielkiej obudowie ważącej niekiedy jedynie nieco ponad jeden kilogram?

Jak powstał laptop?

Początkowo słowo “laptop” wcale nie określało odrębnego urządzenia. Stosowane było w celu rozróżnienia rozmiaru komputera stacjonarnego. Duże i ciężkie komputery wymagające zewnętrznego zasilania nazywane były laptopami, natomiast małe i lekkie, które posiadały własne, przenośnie źródło energii określano mianem notebooków. W 1979 roku natomiast pierwszy raz zaprezentowano urządzenie z wspomnianej kategorii, które, wbrew stosowanej definicji, mieściło się w torbie. Grid Compass Computer 1109 był pierwszym laptopem, który w momencie premiery kosztował blisko 8000 dolarów. Stosowany był głównie przez NASA, na rynek globalny jednak się nie przebił z powodu wady, jaką był brak kompatybilności z IBM PC. Obecnie jednak posiadamy dostęp do tysięcy modeli, które charakteryzują się różną specyfikacją, funkcjami oraz końcowo ceną. Jaki laptop warto wybrać do gier, biznesu czy też codziennego użytku?

Specyfikacja a zastosowanie

Każdy laptop zawiera kilka kluczowych elementów, które w głównej mierze odpowiadają za jego późniejsze przeznaczenie. Należą do nich między innymi: proces, karta graficzna, pamięć RAM, dysk twardy oraz typ ekranu. Wszystkie te komponenty w mniejszym lub większym stopniu wpływają na funkcje, jakie dany model dostępny na rynku może nam zaoferować. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze nowego urządzenia?

  • Laptop do gier – jeśli szukamy wydajnego laptopa do gier, liczyć się musimy ze sporymi kosztami. Modele takie bowiem, by zagwarantować szybkość i płynność działania w wymagających cyfrowych produkcjach posiadać muszą najnowszy możliwy hardware. Weźmy za przykład kartę graficzną. Na rynku dostępne są modele laptopów posiadające ją w wersji zintegrowanej lub dedykowanej. Te pierwsze świetnie sprawdzają się w codziennym użytku, gdyż są energooszczędne oraz dużo tańsze. Dedykowane karty graficzne natomiast zapewniają ogromną wydajność w grach, wymagających programach różnego rodzaju czy też podczas oglądania filmów w wysokiej jakości. Wraz jednak z większą funkcjonalnością w górę idzie także ich cena.
  • Laptop biznesowy – w tym wypadku, gdy nie zależy nam na rozrywce, dobrym wyborem stać się może nieco tańsze urządzenie. Będzie się ono różniło słabszą specyfikacją, lecz wystarczającą do codziennego użytku. Najczęściej w takim laptopach spotkamy karty graficzne zintegrowane oraz nie najnowsze generacje procesorów.

Pozostaje jednak pytanie, jaki laptop biznesowy wybrać? Na rynku dostępnych jest dziesiątki modeli, stąd wybór może wydawać się dość skomplikowany.

Warto zaufać Dell

Notebook Dell Latitude 3510 to idealny laptop dla każdego zapracowanego człowieka. Największą jego zaletą jest wydajność baterii, która dzięki specjalnemu AI kontrolowana jest zależnie od naszego działania. Adaptuje się ona do procesów, które wykonujemy na urządzeniu pozwalając na uzyskanie najlepszej wydajności w danym momencie. Procesor Intel Core i3, choć nie jest już najnowszy, wciąż świetnie spełnia swoją rolę będąc stabilnym sercem laptopa. Zintegrowana karta graficzna Intel UHD Graphics pozwoli natomiast na cieszenie się dobrej jakości obrazem. W urządzeniu znaleźć także możemy głośniki stereo, które zapewnią wyjątkowe doznania słuchowe. Powróćmy jednak jeszcze na chwilę do najważniejszego aspektu, jakim jest bateria. Co może być ważniejszego, jeśli podczas spotkania biznesowego kończy się ona? Dell wyszedł naprzeciw temu problemowi dzięki zastosowaniu technologii ExpressCharge, dzięki której nasze urządzenie naładujemy do 35% w ciągu tylko 20 minut. To jednak nie jedyna innowacja, jaką znajdziemy w wspomnianym modelu. W obecnych czasach powinno się stawiać na bezpieczeństwo. Nie inaczej postąpiono w modelu Dell Latitude 3510, gdzie znajdziemy rzadko spotykany czytnik linii papilarnych. Pozwoli to na ominięcie procesów ustawiania skomplikowanych haseł, gdyż wystarczy jedynie przyłożyć palec, by odblokować laptop. 256GB pamięci dysku SSD umożliwi natomiast przechowanie wszystkich najważniejszych dokumentów w jednym miejscu. Całość została zamknięta w eleganckiej, czarnej obudowie, która idealnie komponować się będzie z garniturem. Co więcej, po zakupie zyskujemy 36 miesięczną gwarancję. Czy trzeba czegokolwiek więcej do szczęścia?