25 kwietnia 2024
Breaking News

Rehabilitacja Szczecin

Rehabilitacja Szczecin

Oferta gabinetu rehabilitacyjnego, czyli Rehabilitacja Szczecin oferuje terapie nastawione na uruchomienie naturalnych mechanizmów regeneracyjnych i pełne usprawnienie funkcji wszystkich narządów i układów. Kompleksowe podejście pozwala zidentyfikować pierwotną przyczynę braku równowagi, a połączenie różnych metod pracy z ciałem zwiększa skuteczność leczenia. Poprawa samopoczucia, codziennego nastroju i ogólnej jakości życia, złagodzenie przebiegu przewlekłych dolegliwości. Zabiegi rehabilitacyjne pomagają w regeneracji po przebytych chorobach, terapii lekowej i zabiegach chirurgicznych.

Konsultacja w gabinecie rehabilitacyjnym w Szczecinie

  • Ocena stanu układu mięśniowego.
  • Ocena funkcji kończyn.
  • Ocena mobilności ogólnej.
  • Ocena kondycji fizycznej.
  • Sporządzenie planu działań rehabilitacyjnych.
  • Opracowanie programu ćwiczeń fizjoterapeutycznych.
  • Dobór programu treningowego.

Terapie ruchowe, terapie manualne, prowadzone są przy schorzeniach układu sercowo-naczyniowego, narządów oddechowych, układu nerwowego, układu mięśniowo-szkieletowego oraz uszkodzeń układu nerwowego i układu mięśniowo-szkieletowego. Przeprowadzana jest kontrola osób zajmujących się różnymi dziedzinami sportowymi. Fizjoterapeuci z gabinetu rehabilitacyjnego w Szczecinie są biegli we wszystkich rodzajach masażu od relaksującego po intensywne lecznicze.

Masaż jest aktywną metodą rehabilitacji w Szczecinie

ortopedia SzczecinJego istota polega na mechanicznym działaniu na ludzki organizm. Od czasów starożytnych masaż był przez ludzi uznawany za jedną z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod leczenia. Masaż klasyczny jest niezbędny przy schorzeniach układu mięśniowo-szkieletowego, jest również bardzo przydatny przy schorzeniach układu krążenia i układu oddechowego, schorzeniach układu pokarmowego, nerwowego itp.

Nie jest tajemnicą, że masaż kilkukrotnie przyspiesza procesy regeneracji po kontuzjach. Pod jego wpływem poprawia się napięcie i elastyczność mięśni, więzadeł, znikają bóle i przekrwienia. Jednym słowem masaż jako rehabilitacja w Szczecinie przywraca swobodę ruchu mięśniom i stawom. Klasyczny masaż leczniczy opiera się na czterech technikach: wibracji, głaskaniu, ugniataniu i rozcieraniu. Techniki te można podzielić na głębokie (ugniatanie), średnio głębokie (głaskanie i rozcieranie) oraz wstrząsowe (wibracje). Często ruchy masażu skierowane są na pobliskie węzły chłonne, co aktywuje przepływ limfy i prowadzi do przyspieszenia procesów metabolicznych w tkankach.

Skuteczna metoda terapeutyczna i rehabilitacyjna w Szczecinie

Masaż to doskonały ogólny zabieg leczniczy, dobry sposób zapobiegania chorobom bez leków, gwarancja długotrwałego zachowania wysokiej sprawności. Masaż to uznana metoda terapeutyczna o szerokim spektrum wskazań. Może być stosowany samodzielnie, stanowić element kompleksowego leczenia lub wieloetapowego programu rehabilitacyjnego, w każdym razie jego skuteczność nie budzi wątpliwości. Warto łączyć masaż z innymi zabiegami medycznymi, a w przypadku kontuzji i schorzeń narządu ruchu zdecydowanie zaleca się masaż w połączeniu z ćwiczeniami fizjoterapeutycznymi. Takie ćwiczenia wzmacniają efekt uzyskany dzięki masażom, wzmacniają mięśnie i więzadła, poprawiają koordynację i zwiększają aktywność ruchową. Za pomocą efektów masażu można poprawić ogólny stan organizmu i przywrócić funkcje różnych narządów bez użycia leków.

Jak przebiega sesja masażu rehabilitacyjnego w Szczecinie?

Główną zaletą naszego kompleksowego masażu w gabinecie rehabilitacyjnym w Szczecinie jest indywidualny dobór programu oraz umiejętne połączenie różnych technik i metod. Pozwala to skutecznie rozwiązać problemy, które ma konkretna osoba i osiągnąć pożądany rezultat w jak najkrótszym czasie. Masaż rehabilitacyjny wykonywany jest przez fizjoterapeutę, który posiada odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w wykonywaniu takiego zabiegu. To technika manualnego oddziaływania na organizm człowieka, która obejmuje rozciąganie mięśni, oddziaływanie na układ mięśniowo-szkieletowy.

W początkowej i pośredniej diagnostyce problemów wykorzystują: ogólne rozciąganie liniowe, lokalne liniowe rozciąganie rotacyjne, rozciąganie rotacyjne. Masaż rehabilitacyjny to połączenie działania odruchowego i mechanicznego, umiejętne działanie na mięśnie i układ mięśniowo-szkieletowy: stawy, kręgosłup, a także na projekcję narządów wewnętrznych, rodzaj terapii manualnej.

Masaż wykonywany jest bezpośrednio na powierzchni ciała dłońmi w celu uzyskania efektu terapeutycznego lub innego. Taki zabieg rehabilitacyjny oddziałujący na tkanki, usprawnia krążenie limfy, krwi, płynu śródmiąższowego, usprawnia procesy przemiany materii i oddychanie skóry, jest to doskonała metoda przywracania ruchomości ciała. A także odczuwania sprawności mięśniowej po urazach, chorobach, aktywizacji organizmu.

W tym przypadku bodźce zewnętrzne są odbierane przez receptory skóry i mięśni i przekazywane do ośrodkowego układu nerwowego organizmu, pobudzając i zwiększając napięcie ośrodkowego układu nerwowego lub spowalniając go i rozluźniając, pozytywnie wpływając na aktywność wszystkich układów organizmu.

Masaż do rehabilitacji po kontuzjach i operacjach:

Może być używany do rozwiązywania wielu problemów:

  • Pozbyć się zatorów w tkankach i narządach.
  • Zwiększyć lokalną odporność i napięcie mięśni.
  • Poprawiają funkcjonowanie wszystkich układów i kondycję organizmu jako całości.
  • Wyjątkowość naszego masażu rehabilitacyjnego polega na indywidualnym podejściu i kompleksowym działaniu.

Masaż rehabilitacyjny, który nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań, z wyjątkiem okresu zaostrzenia się ciężkich chorób przewlekłych, pomoże organizmowi w szybkim powrocie do zdrowia i uniknie nieprzyjemnych konsekwencji urazów i zabiegów chirurgicznych.