20 kwietnia 2024
Breaking News

Z czego wynika popularność lakierów hybrydowych?

Z czego wynika popularność lakierów hybrydowych?

Z czego wynika popularność lakierów hybrydowych? Lakiery hybrydowe to nic innego jak polimerowa odmiana tradycyjnego lakieru do paznokci. Cechuje się przede wszystkim intensywnością oraz trwałością barw. Właściwości te uzyskuje z uwagi na wysoki stopień pigmentacji produktu. Do utwardzania lakieru hybrydowego używa się lampy UV albo UV LED. Od mocy lampy zależy to, ile czasu zajmie ten proces. Światło lampy pobudza katalizatory znajdujące się w takim lakierze do paznokci.

Manicure przy użyciu lakiery hybrydowego możliwy jest do samodzielnego wykonania w domu. Warto jednak udać się do salonu kosmetycznego, w którym pracują doświadczeni profesjonaliści. Tylko w ten sposób można mieć pewność, że taki manicure zostanie nałożony poprawnie i utrzyma się na płytce paznokci nawet przez 3 tygodnie. Lakiery hybrydowe nie powinny być używane przez osoby z alergiami na którąkolwiek z substancji zawartych w takim lakierze. Osoby cierpiące na grzybice lub drożdżycę także powinny stronić od lakierów hybrydowych. Brodawki, kurzajki oraz różnego rodzaju stany zapalne wokół paznokci również stanowią istotne przeciwwskazanie dla hybrydowego manicure.

Główne zalety lakierów hybrydowych

Z czego wynika popularność lakierów hybrydowych?
Z czego wynika popularność lakierów hybrydowych?

W przypadku manicure przy użyciu lakierów hybrydowych utwardzanych lampą UV nie musimy czekać, aż produkt wyschnie samodzielnie. Korzystanie z lamp UV oznacza, że nie musimy martwić się o żadne odciski. Od razu po skończonym manicure możemy przejść do wykonywania dowolnych czynności. Z uwagi na szybkość tego typu manicure cieszy się dużą popularnością wśród osób zabieganych. Prawidłowo nałożony powinien utrzymać się 3 tygodnie i przez cały ten czas będzie pięknie błyszczał. Sporą zaletą lakieru hybrydowego jest wysoką wytrzymałość paznokcie pomalowanych tym produktem. W zależności od naszych preferencji możemy nadać naszym paznokciom połysk lub je elegancko zmatowić. Kosmetyki potrzebne do wykonania manicure hybrydowego możemy znaleźć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Firmy kosmetyczne oferują szeroką gamę lakierów hybrydowych, więc bez problemu znajdziemy odpowiadający nam wariant kolorystyczny. Tego typu lakier sprawdzi się w przypadku długich paznokci, gdyż sprawi, że nie będą się łatwo łamały. Nie musimy się także martwić o żadne odpryski. W przypadku uczulenia na lakier hybrydowy konieczna może być wizyta u dermatologa lub ewentualnie alergologa.

Co robić, aby poprawnie zdjąć lakier hybrydowy?

Trzeba przede wszystkim dokładnie spiłować wierzchnią warstwę. Potem używamy płatków kosmetycznych nasączonych specjalnym zmywaczem do lakierów hybrydowych. Musimy dokładnie otulić każdy z naszych paznokci. Dopiero po ich otuleniu możemy owinąć je przy pomocy folii kosmetycznej. Po upływie 5 minut możemy zacząć zdejmować lakier hybrydowy, używając patyczka kosmetycznego. W razie jakichkolwiek trudności można odczekać dodatkowe 3 minuty i ponownie spróbować. Używanie lakieru hybrydowego jest stosunkowo prostym procesem. Mimo to wielu amatorów popełnia kilka kluczowych błędów. Na przykład pomijając konieczność usunięcia skórek lub nakłada zbyt grube warstwy lakieru. Kształt paznokcia powinien być nakładany w końcowym etapie i nie wolno zapomnieć o wykorzystaniu bazy utrwalającej. Wadliwe odtłuszczenie płytki paznokcia także może przyczynić się do ograniczenia trwałości manicure wykonywanego za pomocą lakieru hybrydowego. Tego typu błędy zdarzają się również profesjonalistom. Dobrze wykonany manicure powinien trzymać się na naszych paznokciach co najmniej 3 tygodnie. Jeżeli popełnimy któryś z powyższych błędów, to po zaledwie tygodniu taki manicure odpadnie.

Sposób nakładania lakieru hybrydowego krok po kroku

Osoby mające doświadczenie z nowinkami kosmetycznymi powinny bez problemu poradzić sobie z nakładaniem tego typu lakieru. Cały proces powinien zająć zaledwie kilkadziesiąt minut. Musimy jednak zaopatrzyć się w odtłuszczacz do paznokci, blok polerski, bazę hybrydową, wybrany przez nas lakier hybrydowy, lampę UV oraz top hybrydowy. Na samym początku należy dokładnie przygotować płytki paznokci, zanim przejdziemy do dalszych zabiegów. Oznacza to między innymi piłowanie paznokci, nadawanie im preferowanego kształtu. Na koniec trzeba zmatowić płytkę i przemyć ją za pomocą odtłuszczacza. Nie wolno zapomnieć o usunięciu skórek, zanim będziemy mogli przejść do nakładania bazy. Cienka warstwa substancji następnie potrzebuje utwardzania pod lampą UV przez 120 sekund. W przypadku lampy typu LED wystarczy 30 sekund. Kolejnym krokiem jest nakładanie lakieru hybrydowego. W zależności od naszych preferencji wystarczy jedna lub dwie warstwy produktu. Ponownie używamy lampy do utwardzenia substancji. Jako ostatni nakładamy topu hybrydowego. Gdy zostanie on wystarczająco utwardzony, można zacząć proces wykańczania naszych paznokci. Chodzi mianowicie o ich przemycie odtłuszczaczem, aby ich powierzchnia przestała się kleić. Jeżeli podejmujemy się samodzielnego wykonania manicure hybrydowego w naszym domu, musimy pamiętać o tym, aby nakładać lakiery hybrydowy oraz bazę przy brzegach paznokcia. Chodzi o to, aby powietrza nie mogło się tamtędy przedostać.